Юрий Мушкетик

Помер Юрій Мушкетик

6 червня, у 90-річному віці пішов із життя український письменник Юрій Мушкетик. Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив голова НСПУ Михайло Сидоржевський.

«Тяжка новина. Сьогодні вранці помер Юрій Мушкетик, один із класиків новочасної української літератури. Про це мені щойно повідомила його дочка Леся. Світла пам’ять і Царство Небесне, шановний Юрію Михайловичу», — написав він.

Юрій Мушкетик — автор близько двох десятків романів і стількох же повістей та оповідань, переважно на історичну тематику. Серед найбільш відомих: «Гайдамаки», «Крапля крові», «Яса», «Гетьманський скарб», «Час звіра», «Семен Палій», «Вогні серед ночі» та ін.

Працював заступником редактора та головним редактором журналу «Дніпро», у 1986-2001 роках — головою Національної Спілки письменників України.

Лауреат Шевченківської премії (за роман «Позиція») та премії Миколи Островського (за роман «Крапля крові»). 2009 року отримав звання Героя України з врученням ордена Держави. Також був нагороджений відзнакою «Золотий письменник України», медаллю «Івана Мазепи» та медаллю «Олександра Довженка» — за визначний внесок в українську літературу.

Нагадаємо, що 25 травня пішов із життя український поет, публіцист, перекладач Дмитро Кремінь.