У The New York Times обрали найкращі ілюстровані дитячі книжки-2019

The New York Times спільно з Нью-Йоркською публічною бібліотекою обрали десять найкращих ілюстрованих дитячих книжок 2019 року. Перелік переможців з’явився на офіційному сайті видання.

Газета відзначає дитячі книжки з найкращими ілюстраціями з 1952 року. Журі переглядає кожну книжку, яка з’являється на ринку США протягом року, й обирає переможців виключно за художніми критеріями.

У 2019 році до складу журі входили Брюс Генді, журналіст і критик, автор книги «Дикі речі: Радість читання дитячої літератури, як дорослої», Джессіка Клайн, старша бібліотекарка Художньої колекції Публічної бібліотеки Нью-Йорка, та Джилліан Тамакі, ілюстраторка книжкового огляду By the Book та володарка минулорічної нагороди. Вона є авторкою та ілюстраторкою кількох графічних новел та книжки-картинки «Дівчинка з синім волоссям».

«Малюк у місті»

Автор та ілюстратор — Сідні Сміт

Сідні Сміт знає, що діти дуже спостережливі. У книзі «Малюк у місті» він розповідає нам, як малюк подорожує містом (в якому беззаперечно вгадується Торонто), чудово знаючи всі його вулиці й закапелки. Якщо нам пощастить їх знайти, ми отримаємо притулок, доброту і надію. Сміт точно зображає елегантний міський зимовий пейзаж з вражаючою свободою.

«Інше»

Автор та ілюстратор — Крістіан Робінсон

У світі без слів книжки «Інше» Крістіана Робінсона панує ідеальний баланс кольору, форми і текстури, в якому головна героїня та її кіт-компаньйон рушають в рішучу та помірковану подорож з ліжка до парку атракціонів можливостей. Теплота палітри та її оптимістична експресія заохочують маленьких читачів поринути у світ таємничих пригод альтернативного всесвіту яскраво освітлених коридорів, сходів, немов з гравюр Ешера, та знайомства з двійником героїні. Ця книжка – ілюстрована класика наукової фантастики.

«Загублені кузини»

Автор та ілюстратор – Б. Б. Кронін

Всі визначні ілюстровані книжки допомагають вам подивитися на світ по-новому, але книжка «Загублені кузини» Б. Б. Кроніна справді виходить за рамки звичного. Це майстерна психоделічна книжка для дітей, грайливо глибока та майже радикальна у поєднанні фантастичних флуоресцентних кольорів.

«Мільйон крапок»

Автор та ілюстратор – Свен Волкер

«Мільйон крапок» Свена Волкера вражає нас грайливим, розумним та неймовірним візуальним дослідженням множення. Так, математичного множення. Ця книжка — проста і яскрава, але загальний ефект вражає – як швидко два (дерева) перетвориться на 256 (родимок). Волкер створив доступний посібник з арифметики, але також представив математику як красиву науку.

«Просто тому що»

Автор — Мак Барнетт, ілюстраторка — Ізабель Арсено

На думку журі, насичені графічні ілюстрації Ізабель Арсено до книжки «Просто тому що» чудово поєднують фантастику і реальність, як і дитяча уява. Перефразуємо рекламний слоган старого фільму: «Після того, як ви проведете час з цією прекрасно ілюстрованою книжкою, ви повірите, що риба співає блюз і дерева запалюють листя».

«Скляна дитина»

Авторка та ілюстраторка — Беатріс Алеманья

Концепція і форма у книжці Беатріс Алеманьї «Скляна дитина» дзеркально симетричні, тому що вона застосовує слайди і традиційні сторінки, щоб розповісти історію крихкої, але стійкої дівчини. Багаторівневі та рельєфні малюнки Алеманьї створюють потужне відчуття зв’язку внутрішнього та зовнішнього світів. Перегортаючи сторінки цієї книжки, ви станете свідком перетворення в реальному часі.

«Фермер»

Автор та ілюстратор — Ксімо Абадіа

Ксімо Абадіа наповнив сторінки книжки «Фермер» кольорами. Лінії та крапки червоного рубця на жовтому фоні, блакитні краплі, канали у сільській топографії. Широкі червоні штани фермера та його друзі-звірі додають гру в його серйозне завдання та ефектність пейзажу. Журі обрало цю книгу, тому що важка робота, палюче сонце і пошук води передані у вільних зображеннях, які гордо прикрашають сторінки, зображаючи і надихаючи на незалежність та рішучість.

«Нудна книжка»

Автор та ілюстратор — Сінсуке Йосітаке

«Нудна книжка» яка завгодно, але не нудна: Сінсуке Йосітаке застосовує чіткі лінії та оманливо простий стиль малюнків та розкриває дотепність сцен, які мають зображати апатію, нудьгу і тугу. Журі вразив талант ілюстратора зі створення візуального ритму, рівний дару Чарльза Шульца.

«Мавпа-втікачка»

Автор та ілюстратор — Лео Тіммерс

Увага: книжка Лео Тіммерса «Мавпа-втікачка» може викликати стрибки і сміх, а також змусити серйозно взятися за навчання. Це ігровий майданчик транспорту, який стане подарунком як для поціновувачів автомобілів, так і для тих, хто любить тварин, оскільки ми стежимо за мавпочкою, яка вистрибнула з мотоциклу свого батька і дефілює дорогою. Суддям сподобалась ця книжка, тому що ілюстрації захопливі та медитативні. Деталі кожної з ілюстрацій закликають повернутися для докладного вивчення. Язик лося синій, тому що він лизав десерт джелато! Курча загубило кермо!

«Я сумую за дідусем»

Автор та ілюстратор — Джин Сяоджин

Дівчинка – головна героїня книжки Джин Сяоджин намагається уявити свого дідуся, якого вона ніколи не бачила, на основі схожості сімейних рис. Як ви побачите схожість з тим, кого ви ніколи не бачили? На думку журі, ілюстрації у книзі «Я сумую за дідусем» надзвичайно сильні – різноманітні візуальні стилі майстерно поєднані для дослідження ідеї спадковості та відсутності. Нас об’єднує те, що робить нас унікальними.

Переклад: Ольга Брагіна

Джерело Читомо