Новини тижня книжкового світу

Нобелівська лауреатка Ольга Токарчук планує допомагати іншим письменникам

Ольга Токарчук, лауреатка Нобелівської премії з літератури 2019, відкриє фонд підтримки письменників, перекладачів, дослідників літератури. Фонд знаходитиметься у Вроцлаві, в маєтку, який раніше належав відомому польському поету Тімотеушу Карповічу, який заповідав створити зі свого будинку центр літературного і читацького середовища. Заклад надаватиме стипендії на освітні програми з літератури. 

Також Токарчук зізналася, що готує новий роман, який «всіх здивує».

Лауреатка Букера за перші дні після перемоги продала більше книг, ніж за попередні місяці

Лауреатка Букера Бернардін Еварісто за перші 5 днів після перемоги продала 5 980 примірників — більше, ніж за 5 місяців з моменту виходу у травні (4 391). У Великій Британії деякі книгарні навіть не мали примірників Girl, Woman, Other авторства Бернардін Еварісто, і читачі розкритикували їх за те, що вони привітали з перемогою Марґарет Етвуд, виділивши її книжку The Testaments на полицях, однак оминули увагою Бернардін. 

Книжка ж Етвуд за цей п’ятиденний період продалася накладом у 13 400, тоді як всього її продажі становили 191 108. 

З’явилася можливість першим отримувати ексклюзив, пов’язаний з «Гаррі Поттером» та «Фантастичними звірами» — за $74.99

Медіа-компанія Wizarding World створила можливість фанатам отримувати ексклюзивні матеріали про всесвіти, створені Джоан Ролінґ — «Гаррі Поттер» та «Фантастичні звірі». Річна підписка ціною в $74.99 надаватиме знижки, цікаві інформативні матеріали, квитки на події, приурочені фантастичним історіям тощо. Однак найголовнішим подарунком підписникам стане Keys and Curios — інтерактивна книга, підібрана кожному на основі аналізу персоналізованих даних та іменна. Книжка проведе читачів Гоґвартсом, дозволить відчути себе учнем цього закладу — і міститиме завдання, які розтягнуться на цілий рік, тож таким чином фани не сумуватимуть в очікуванні нових книг, фільмів та інших медіа. Стовідсотково доведеться розплутувати головоломки та сканувати QR-коди для переходу на магічні портали. Ілюстрації до унікального видання створив Джим Кей, автор зображень в ілюстрованих виданнях Гаррі Поттера. 

На жаль, послуга доступна поки що лише в США та Великій Британії.

Музей сестер Бронте організував громадський збір коштів на купівлю раритетного рукопису

Музей сестер Бронте (Brontë Parsonage Museum) збирає кошти на купівлю рукопису з трьох історій від Шарлотти Бронте. Письменниця писала таку книжечку у віці 14 років, і всього в неї було 6 подібних “записничків”. Рукопис зараз представлений на аукціоні, і за нього треба заплатити £650,000. Музей вже програвав торги за цю книжку у 2011 році. На 20 сторінках формату 35 x 61 мм розміщено історію про вбивцю, який настільки відчуває свою провину, що його будинок сам починає горіти. 

І на додачу:

  • В США видадуть книгу, автора якої так і вкажуть — «Анонім». Стверджується, що її написала людина, близька до адміністрації Дональда Трампа, яка хоче зробити викривальні заяви з приводу політики цього президента. Усі кошти з продажів цей автор передасть на фінансування організацій, що відстоюють свободу слова і преси. Книжка вийде 19 листопада в Hachette Press.
  • Репер 50 Cent видасть книгу про перипетії реп-індустрії під назвою Hustle Harder, Hustle Smarter. «За останні роки я сильно виріс як митець», — зізнається співак на своїй сторінці в Instagram, де він анонсував публікацію.
  • Британський дослідник 20 років витратив на те, щоб відшукати втрачену бібліотеку Шекспіра. Існують докази того, що в драматурга було безліч книг, однак вони наразі розгублені по всьому світу. Стюарт Келлс вирушив на їхні пошуки — і він вірить, що таки знайде. Поки що в процесі дослідження знайшов рідкісну книгу, яка, імовірно, належала батьку Шекспіра.

Джерело https://blog.yakaboo.ua/books-24-10/

Авторка Юлія Перекрест