Ми є тим, що ми читаємо, або Про їжу і книжки

Останнім часом тема кухні і читання дуже популярна. Чимало проектів були натхненні ідеєю про те, що прочитані книги формують нас тією ж мірою, що й їжа, яку ми споживаємо.

Головним героєм цього допису є зовсім свіже видання «Fictitious Dishes: An Album of Literature’s Most Memorable Meals». Це дуже естетична добірка приготованих зі смаком і увагою до деталей страв із відомих літературних творів. Її авторка, дизайнер Дайна Фрайд ретельно вишукувала продукти та аксесуари для зйомок. І обрала вдалий ракурс – страви сфотографовані згори і ніби запрошують продегустувати.

Fictitious Dishes

Тут можна побачити і розкішні наїдки з «Великого Гетсбі» Френсіса Фіцджеральда…

2_fictitious-dishes-great-gatsby

…і скромний моряцький перекус з «Мобі Діка» Германа Мелвілла…

3_fictitious-dishes-moby-dick

…чаювання з «Пригод Аліси у Дивокраї» Льюїса Керрола…

4_fictitious-dishes-alice-wonderland

…кашу, яку наминав Олівер Твіст…

5_fictitious-dishes-oliver-twist

…фото знаменитих бісквітів-мадаленок, смак яких розгорнувся в героєвій уяві десятками сторінок спогадів («На Сваннову сторону» Марселя Пруста).

swann-way-fd-

І навіть фото відходів, якими харчувався Грегор Замза у подобі жука в «Перетворенні» Франца Кафки.

7_fictitious-dishes-metamortphosis

Більше фото туттут і тут.

Тема ця, щоправда, зовсім не нова. Ось, наприклад, два схожі дописи з The Huffington Post. У першому можна ознайомитися з рецептами, на які надихнули авторів улюблені твори (і, до речі, візуально порівняти різне втілення тих самих страв). Так, до прикладу, виглядає інша версія каші з «Олівера Твіста»:

8_oliwer2

У другому дописі можна переглянути страви з дитячих книжок. Наприклад, так виглядає славнозвісне маслопиво з «Гаррі Поттера»:

9_beer

А в грудні 2013-го сайт Literary Traveler подав добірку кулінарних книг, створених під впливом літератури. Як вам смакуватимуть наїдки, наприклад, із «Обіду з містером Дарсі» або з «Шекспірівської кухні»?

10_file_157_1

Ще раніше, у квітні 2013-го , вийшла у світ книга коктейлів «із літературним вивертом» – «Tequila Mockingbird: Cocktails with a Literary Twist». Підглянути кілька натхненних відомими творами рецептів із неї можна тут.

книжка

А визнаною класикою літературно-кулінарної справи майже одразу після публікації стали «Кулінарна книга книголюба» та «Літературні бенкети». Більшу добірку таких книг можна переглянути у каталозі Goodreads.

Серед книжково-кулінарних проектів можна згадати і роботу італійських дизайнерів Себастіано Ерколі та Алессандро Ґарландіні – функціональну і екологічну LunchBook, що зайняла перше місце на конкурсі «Expopack» для виставки «Expo Milan 2015». Її сторінки з рецептами страв із усього світу виготовлені у формі тарілок, з яких відвідувачі виставки можуть куштувати їжу, прогулюючись між стендами. Звісно, матеріал, із якого виготовлена LunchBook, повністю екологічний та придатний для переробки.

книжка відкрита
книжка
14_rice

І ще трохи про сервірування. Від сторінок-тарілок до… тарілок-книжок. Приготовані за літературними рецептами страви можна подавати у такому столовому сервізі від American Discount Tableware.

15_book-header

Озброївшись такими книжковими аксесуарами та кулінарними цитатами з улюблених творів, можна підібрати собі персональну літературну дієту. І смакувати – текстами і стравами.

Джерело Читомо