'

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

Книжковий Арсенал, одна з найбільших культурних подій року, розпочинається вже наступного тижня. Саме час починати формувати свої власні путівники подіями фестивалю. Раніше ми вже публікували добірку з 14-ти найважливіших професійних подій, які варто відвідати на Арсеналі, але якщо ви ілюстратор чи дизайнер, то спеціально для вас Читомо підготувало окремий, тематичний гід, що допоможе вам не загубитися у морі фестивальної програми.

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

Розмова «Україна й українці в графічному дизайні УРСР і діаспори»

  • 15.00 – 15.45 Зал «УВК»

Учасники: Лідія Лихач, Марта Коломиєць, Василь Косів. Організатор: Родовід.

Монографія Василя Косіва розкриває особливості зображення української ідентичності в графічному дизайні Радянської України та української діаспори 1945-1989 рр. На матеріалах українського радянського плаката й обкладинок періодичних видань діаспори, архівних документів та інтерв’ю з авторами з’ясовуються контексти появи творів, окреслюється семантика символів, які застосовувалися для візуальної репрезентації української ідентичності, розкриваються засоби творення образів України й українців, проводиться аналіз стилістики зображень, її зв’язок з дизайнерськими напрямами ХХ століття.

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

Портфоліо-ревю за участі арт-директорів видавництв

  • 10:15 – 11.45 Зал «УВК»

Оглядачі: Ілля Стронґовський, Оксана Гаджій, Наталія Коваль, Ярина Вінницька. Організатор: Ілюстрактор.

Майстер-клас з ілюстрації «Внутрішнє дитя» від BOІCUT (Австрія)

  • 11:00 –14:00 Зал «Pictoric».

За підтримки Австрійського культурного форуму у Києві. За попередньою реєстрацією. Спеціальна програма Pictoric.

Клуб ілюстраторів Pictoric — це спільнота ілюстраторів, дизайнерів-графіків та художників. Вони створюють спільні проекти та залучають до них художників з різних країн, щоб популяризувати сучасну ілюстрацію в Україні та закордоном на міжнародних фестивалях та книжкових ярмарках.

24 травня

Майстер-клас з ілюстрації «Гратографія і ілюстрація» від Катрін Штанґль (Німеччина)

  • 11:00 –14:00 Зал «Pictoric».

За підтримки Посольства Німеччини в Україні. За попередньою реєстрацією. Спеціальна програма Pictoric.

Public talking з ілюстраторами

13.00 – 13.45 Зал «УВК»

Учасники: Ілля Угнівенко, Поліна Дорошенко, Романа Рубан, Любов Малигіна. Організатор: Nebo BookLab Publishing.

Презентація «Бієнале ілюстрації у Братиславі: сьогодення»

  • 18:00 – 18:45 Зал «УВК»

Презентація Мар’яна Потрака (Словаччина) . Організатор: Мистецький арсенал.

Міжнародний конкурс оригінальних ілюстрацій у книжках для дітей та юнацтва, що проходить з 1967 року. Окрім власне конкурсу, у рамках бієнале проходять різноманітні освітні заходи та професійні симпозіуми, що так чи інакше стосуються оформлення книжок. BIB проходить під патронажем ЮНЕСКО, Міністерства культури Словаччини та словацького відділення Міжнародної ради з питань молодіжної та дитячої літератури. Виставки лауреатів та номінантів премій BIB проходять не лише у Братиславі, але й у цілому світі.

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

Воркшоп «Візуальний сторітелінґ: короткий екскурс зі створення, редагування і втілення візуальних сюжетів для книг і виставкових проектів»

  • 10:15 – 11:45 Зал «УВК».

Воркошоп Гендріка Гелліґе, графічного дизайнера відділу розвитку дитячої книги і візуальної культури Франкфуртського книжкового ярмарку. Організатор: Франкфуртський книжковий ярмарок у партнерстві з German Stories, Мистецький арсенал.

Воркшоп «Як примусити портфоліо працювати на вас».

  • 15:00 – 15:45 Зал «УВК»

Воркшоп авторів бестселера «Як бути успішним ілюстратором» Дерека Бразелла і Джо Девіс (Велика Британія).

Дерек Бразелл та Джо Девіс створили покрокову інструкцію для тих художників-ілюстраторів, хто хоче перетворити свою пристрасть на бізнес. Як обрати галузь і знайти своє місце на ринку? Як привабити замовників і відстояти свої права? Як давати собі раду з часом і фінансами? Які навички слід засвоїти насамперед і що робити, аби не відстати від часу? Практичні поради та яскраві приклади з кар’єри відомих майстрів ілюстрації допоможуть початківцям зробити перший крок і стануть корисним довідником для професіоналів.

Дискусія «Сучасна ілюстрація та її роль як культурного та соціального медіа»

  • 20:00 – 20:45 Зал «УВК»

За участі ілюстраторів Pictoric, Георга Барбер (Німеччина), Катрін Штанґль (Німеччина), Марріан Марай (Угорщина), Посольства Німеччини в Україні, Посольства Угорщини в Україні. Спеціальна програма Pictoric.

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

Лекція Ірини Бойко «Історія художнього оформлення дитячих книжок на прикладі видавництва “Веселка”»

  • 13:00 – 13:45 Зал «УВК»

Організатор: Українська візуальна книга.

Видавництво було засноване у Києві 9 березня 1934 як Дитвидав УРСР. За роки своєї діяльності «Веселка» випустила у світ понад 10 тисяч назв видань загальним тиражем 1 мільярд 131 мільйон примірників.

Панельна дискусія «Скільки коштує ілюстрація?»

  • 14:00 – 14:45 Зал «УВК»

Учасники: Ілля Стронґовський, Оксана Гаджій, Мар’яна Савка, Олександр Ком’яхов. Модераторка: Ольга Протасова. Організатор: Ілюстрактор.

Воркшоп Катерини Радченко «Як читати фотографію»

  • 15:00 – 15:45 Зал «УВК»

Воркшоп з нагоди виходу книжки «Фотографії розповідають».

Фотокнига «Фотографії розповідають» — одне з перших фотовидань в Україні для широкої аудиторії. Книга в легкій формі розповідає про візуальні символи в сімейних фотографіях, про історичні зв’язки та впливи моди. Цей фотобук став результатом співпраці двох організацій — Фінського музею фотографії (Гельсінкі, Фінляндія) та фестиваля Odessa//Batumi Photo Days (Одеса, Україна) — в рамках міжнародного проекту Tandem Ukraine.

Лекція «Ілюстратор як підприємець»

  • 16:00 – 16:45 Кафе Європа

Лекція Дерека Бразелла і Джо Девіса (Велика Британія), авторів бестселера «Як стати успішним ілюстратором?» Організатор: ArtHuss.

Круглий стіл «Ренесанс фотокниги»

17:00 – 17:45 Зал «УВК»

Учасники: Олександр Ляпін, Ілля Павлов, Ярослав Ведмідь, Сергій Лебединський, Роман Пятковка. Українська візуальна книга.

14 подій на Книжковому Арсеналі для ілюстраторів та дизайнерів

IX Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал» пройде 22-26 травня у Мистецькому Арсеналі. Його програма містить понад 450 подій. Це і зустрічі з українськими та іноземними авторами, і автограф-сесії, і презентації, і ярмарок ілюстраторів, і багато іншого.

Джерело Читомо

Кошик